آژانس ايران خبر
Wednesday, 11 January 2017 07:01

«زیستن در شب» فیلم گانگستری «بن افلک» کارگردان «آرگو»

 

آژانس ايران خبر: 95/10/22
قهرمان فیلم جدید «بن افلک» یک گانگستر دهه 1930 است به نام «جوزف کافلین»، فرزند سرکلانتر پلیس باستون، که از سرقت بانک شروع می‌کند، و سرانجام، کنترل واردات و توزیع «رام» را در دوران منع فروش مشروبات الکلی برعهده می‌گیرد، و بر تبهکاری‌های سازمان‌یافته دیگر، از جمله اداره تشکیلات قماربازی زیرزمینی، چنگ می‌اندازد. «افلک» که نقش اول فیلم را خودش بازی کرده، تهیه‌کننده، کمک سناریست و کارگردان فیلم است.
قهرمان فیلم جدید «بن افلک» یک گانگستر دهه ۱۹۳۰ است به نام «جوزف کافلین»، فرزند سرکلانتر پلیس باستون، که از سرقت بانک شروع می‌کند، و سرانجام، کنترل واردات و توزیع «رام» را در دوران منع فروش مشروبات الکلی برعهده می‌گیرد، و بر تبهکاری‌های سازمان‌یافته دیگر، از جمله اداره تشکیلات قماربازی زیرزمینی، چنگ می‌اندازد. «افلک» که نقش اول فیلم را خودش بازی کرده، تهیه‌کننده، کمک سناریست و کارگردان فیلم است.
فیلم «زیستن در شب» یا Live by Night براساس جلد دوم مجموعه سه‌جلدی «دنیس لهین» در باره رقابت‌های تبهکاران سازمان یافته در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ است.
منع فروش مشروبات الکلی در آمریکا، به رشد انفجاری تبهکاری و تشکیل سازمان‌های عظیم مافیائی انجامید که از تولید و توزیع مشروبات، درآمدهای هنگفت به جیب می‌زدند و جنگهای مسلحانه آنها بر سر کنترل بازارهای زیرزمینی، به موضوع فیلم‌های گانگستری تبدیل شد. فیلم «زیستن در شب» از تهیه کننده، سناریست و کارگردان «بن افلک» در تجلیل از آن فیلم‌هاست که به خصوص توسط شرکت برادران وارنر و با شرکت هنرمندان برجسته، از جمله «جیمز کاگنی» و «همفری بوگارت» ساخته می‌شد.
در این داستان، امپراتوری تبهکارانه‌ای که «جوزف کافلین» به وجود می‌آورد، سرانجام در «تمپا» واقع در ایالت فلوریدا مرکزیت می‌گیرد. مشروب «رام» با همکاری یک برادرخواهر کوبائی از کوبا به آنجا وارد می‌شد، و «جوزف» سرانجام به خواهر، با بازی «زوئی سولدانا» دل می‌بازد. او مافیای ایتالیائی‌تباران را از این تجارت غیرقانونی، بیرون می‌کند، و از سوی دیگر، با مافیای ایرلندی‌تباران در می‌افتد، به خاطر رقابت عشقی با «آلبرت وایت» رئیس این تشکیلات، بر سر عشق یک فاحشه ایرلندی تبار که در فیلم نقش او را «سی‌ینا میلر» بازی می‌کند.
نویسنده «دنیس لهین» در مصاحبه‌ای اشاره می‌کند که این شخصیت، تبهکاری است که با اعضا یا رهبران مافیاها، یا دستجات سازمان یافته، تفاوت دارد. اعضای مافیای ایتالیائی‌تباران یا ایرلندنی‌تباران، برای تشکیلات و به نام تشکیلات، دست به سرقت یا قتل می‌‍زند، در حالیکه تبهکار غیروابسته، برای خودش کار می‌کند.
هنگام رونمائی فیلم «زیستن در شب»، دوشنبه شب در لس‌آنجلس، «بن افلک» می‎گوید فیلم‌های گانگستری، ویژگی آمریکائی خاصی دارند، که به نظر او، در باره جاه‌طلبی، اخلاق، رقابت و تلاش هستند و نبرد با طرف مقابل. او می‌گوید «ما کشوری رقابتی هستیم.»
فیلم «زیستن در شب» چندین دهه پیاپی، و داستان‌های ریز و درشت متعدد فشرده شده‌اند، که از دید بعضی منتقدها، بهتر بود به جای یک فیلم سینمائی، به صورت یک سریال تلویزیونی ساخته می‌شد.
رمان‌نویس «دنیس لهین» می گوید با افلک در نخستین کارش به عنوان کارگردان همراه بود.

جدیدترین اخبار ایران و جهان درکانال  
 
https://telegram.me/Iran_news_ajancy

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!