آژانس ايران خبر

داستان و داستانک

Monday, 16 January 2017 17:07

مدیرارشد

آژانس ايران خبر :95/10/27 مردی به یک مغازه فروش حیوانات رفت و درخواست یک طوطی کرد.صاحب فروشگاه به سه طوطی خوش چهره اشاره کرد و گفت: طوطی سمت چپ ۵۰۰ دلار است.
آژانس ايران خبر :95/10/24 درکانادا پیرمردی را به خاطر دزدیدن نان به دادگاه احضار کردند.پیرمرد به اشتباهش اعتراف کرد ولی کار خودش را اینگونه توجیه کرد:خیلی گرسنه بودم و نزدیک بود بمیرم، قاضی گفت:
Thursday, 12 January 2017 09:06

سندروم باکستر چیست؟

آژانس ايران خبر :95/10/23 در صحنه‌ای از فیلم تایتانیک در حالی که کشتی در اثر برخورد با کوه یخ دچار صدمه‌ی جدی شده بود، گروهی نوازنده در عرشه‌ی کشتی مشغول اجرای قطعات برگزیده از موسیقی کلاسیک بودند!
Tuesday, 10 January 2017 22:34

يادگار زهرا

آژانس ايران خبر :95/10/21پنج‌شنبه ها را هميشه دوست داشتم نه به خاطر اينكه نيمه وقت به مدرسه مي رفتم بلكه به خاطر زهرا . وقتي مي‌رفتم پيشش با اينكه از پشت شيشه بود، اما خنده هايش را آن قدر دوست داشتم كه حاضر بودم از خانه تا اوين بدوم تا زهرا را ببينم، با همان روسري آبي كه هميشه موقع ملاقات به سرش مي‌كرد. يك بار توي ملاقات گقت: ”امير! تو را خدا كاري كن مامان هر هفته نياد ملاقات“ گفتم: ”آبجي! آخه من و مامان اگه اين جا نياييم كجا بريم؟!“خنديدكه: ”نكنه براي فرار از مدرسه ميايي؟ گفتم: ”نه“. و بقيه حرفها را  خوردم كه كدام مدرسه؟ نمي‌خواستم بداند كه به خاطر او دارند مرا از مدرسه اخراج مي كنند.
آژانس ايران خبر :95/10/21 یکی از اسبان تاریخی ایران شبدیز یا شبرنگ اسب معروف رومی خسروپرویز است که مانند شب سیاه و بقولی چهار وجب از اسبان جهان بلندتر بود.خسرو این اسب را بقدری دوست می داشت که از طعام مخصوص خود به او می داد، و سوگند خورده بود که هرگاه کسی خبر مرگ شبدیز را بوی رساند، بی درنگ کشته خواهد شد.
آژانس ايران خبر :95/10/19 در زمان شاه عباس كبير، به علت علاقه او به منطقه مازندران و خصوصا شهرهاي بهشهر و فرح آباد ساري، به دستور وي راهي سنگفرش با كيفيت بالايي در مسير ساري به ورامين (مسير قائمشهر به فيروزكوه و ادامه مسير حبله رود تا گرمسار و قصر بهرام ورامين) احداث گرديد كه پس از فوت وي به علت بي توجهي حاكمان بعدي به مرمت آن رو به ويراني نهاد. با به قدرت رسيدن قاجاريه و انتخاب تهران به عنوان پايتخت، دسترسي سهل تر به مسقط الراس اين خاندان در منطقه استر آباد (استان گلستان فعلي) نياز به راه عبور مناسب از كوههاي البرز را بيشتر نمودار ساخت.
آژانس ايران خبر :95/10/16  نقل میکنند که روزی سفره ای گسترانیده و کله پاچه ای بیاوردند.سلطان فرمود:در این کله پاچه اندرزها نهفته است.سپس لقمه نانی برداشت و یک راست " مغز " کله را تناول نمود، سپس گفت:اگر می خواهید حکومتی جاودان داشته باشید، سعی کنید جامعه را از " مغز " تهی کنید.سپس " زبان " کله پاچه را نوش جان و فرمود:اگر می خواهید بر مردم حکمرانی کنید " زبان " جامعه را کوتاه و ساکت کنید.
آژانس ايران خبر :95/10/15  رابرت چازبرگ، مخترع وازلین، انقدر به اثر درمانی این پماد ایمان داشت که روزی یک قاشق وازلین میخورد! او در سن 50 سالگی دچار ذات الریه شد و تنها با مالیدن وازلین به تمام بدنش خود را درمان کرد.
Tuesday, 03 January 2017 07:24

آیا می دانستید؟

آژانس ايران خبر :95/10/14  آیا می دانستید؟با هجوم موشها به شهر همدان موجب شیوع بیماری طاعون در این شهر شده بود و پزشک حاذق ما ابوعلی سینا به مردم دستور داد برای مقابله با موش ها, از مار استفاده کنند و بعدها نیز به پاس این کار  سر راه مارها جام شرابی از انگور سیاه , نهادند تا از آن بنوشند  زیرا زهر مار را بیشتر می کند. از آن پس مار نهاد بهداشت و نماد داروخانه های جهان شد.
Monday, 02 January 2017 14:36

سادگى یا پیچیدگى؟

آژانس ايران خبر :95/10/13  مسائل ساده را پیچیده نکنید!
Page 1 of 12