آژانس ايران خبر
Wednesday, 16 November 2016 09:25

اسامی کشته شدگان عمدی در زندان رجایی شهر در یک نامه افشاگرانه

آژانس ايران خبر :95/8/26
اسامی کشته شدگان عمدی در زندان رجایی شهر در یک نامه افشاگرانه

زندانی سیاسی بهنام ابراهیم زاده در نامه ای به خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر؛ آقای زید رعدالحسین کمیسر عالی حقوق بشر و خانم موگرینی رئیس شورای سیاستگذاری خارجی اتحادیه اروپا ضمن شرح موارد نقض حقوق بشر در ایران خواهان رسیدگی و اتخاذ اقدامات جدی در تغییر این وضعیت شد.
این زندانی سیاسی در ادامه لیستی که در آن اسامی زندانیانی که به دلایل خودکشی٫مرگ در درگیریهای تحریک شده و مرگهای مشکوک و ... کشته شدند را ضمیمه کرده است.

نامه زندانی سیاسی وبلاگ نویس ,فعال کارگری و فعال حقوق کودکان؛ بهنام ابراهیم زاده

 خانم خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر؛ عالیجناب زید رعدالحسین کمیسر عالی حقوق بشر و خانم موگرینی رئیس شورای سیاستگذاری خارجی اتحادیه اروپا
با سلام و درود به شما عالیمقامان
با تبریک مجدد به شما خانم عاصمه جهانگیر به خاطر انتخاب شایسته شما بعنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و با امید به گسترش صلح و دوستی در جهان

اگر اکنون جهانیان را با شاخصهای پیشرفت و تکنولوژی می شناسند حکومت ایران را با حمایت از تروریسم دولتی ٫فرقه گرایی ٫قومیت ستیزی و دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی در ایران و در منطقه ٫با زندان و اعدام و سرکوب مخالفان و منتقدان و نقض گسترده حقوق بشر می شناسند.
برای افکار عمومی کاملا روشن است که عملکرد حاکمان ایران در رابطه با وضعیت حقوق بشر٫یکی از فاجعه بارترین عملکردها در میان کشورهای جهان است. چرا که با افزایش محدودیت٫بازداشت و تحت فشار و محدود ساختن چهره های برجسته سیاسی و فعالان کارگری و حقوق بشری٫به طوری که صدها مخالف و منتقد شامل وکلا٫فعالان کارگری و حقوق بشری٫روزنامه نگاران با کوچکترین مخالفتی به شدت مقابله می کند.

حکومت ایران به صورت گسترده در کنار اعدامهای نظام مند٫به تفتیش عقاید و ایده های افراد می پردازد و علیه مخالفان و منتقدان ٫از تهدید و ارعاب ٫بازداشت و بازجویی و شکنجه های وحشیانه و نگهداری طولانی مدت در سلولهای انفرادی٫برای اعترافگیری اجباری استفاده می کند.
بطور نمونه میتوان از بهنام ابراهیم زاده٫شاهرخ زمانی٫رضا شهابی٫ستار بهشتی نام برد.
ماموران و عوامل اطلاعاتی حکومت؛ بطور مداوم ایمیلها٫ اطلاعات تماس٫پاسوردهای کاربران را کنترل کرده و ارتباطات آنها را ضبط می کنند. در این نظام به منتقدان برچسب خلافکار ٫فتنه گر و نفوذی می زنند.
عرصه دیگری از نقض حقوق بشر٫ تهاجم  نهادینه شده به آزادی و دمکراسی٫تعصب و دگرستیزی ٫ افزایش بازداشتها و سرکوبها در چارچوب نبود دمکراسی یا کاربرد دیگر ابزارهای دردآور ٫تهدید به اعدام و تجاوز جنسی٫محروم کردن بازداشت شدگان  از حق تماس و ملاقات با خانواده در زمان بازجویی و محرومیت از حق انتخاب وکیل؛ ایجاد فضای سانسور و اختناق٫برخورد قهرآمیز در حوزه فرهنگ و هنر و موسیقی٫ممنوعیت تظاهرات و فعالیتهای آزادانه احزاب و سازمانهای غیردولتی و تشکلهای صنفی ؛ پرونده سازیهای چندباره در داخل زندان برای فعالان سیاسی و کارگری نمونه رضا شهابی و من و ...  تبعیدهای کینه توزانه و غیرقانونی مانند اینجانب بهنام ابراهیم زاده ٫ارژنگ داوودی و دهها زندانی دیگر که پس از شورش زندانیان در بند۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر تبعید شدند و تحت فشار قرار گرفته اند.

قتل هدفمند و سیاسی دهها فعال سیاسی و منتقد در زندان نمونه شاهرخ زمانی٫ هدی صابر٫ستار بهشتی ٫اعدام هزاران زندانی در چند سال اخیر٫ نادیده گرفتن حقوق زنان٫اقلیتهای دینی و قومی و کشتار هدفمند کولبران و کاسبکاران در مرزهای غربی کشور؛ تراژدی ادامه داری است که در کشور من هر روز تکرار می شود . من بعنوان یک فعال حقوق کودکان از شما میخواهم که چشم خود را بر روی این وضعیت غیرقابل تحمل و ناهنجار در ایران نبندید.
همه اینها نمونه های ساده ای از نقض حقوق اولیه و ابتدایی توسط کسانی است که تشت رسواییشان از پشت بام به زمین افتاده و ادعا می کنند منادی آزادی و حقوق بشر هستند.

در روزهای اخیر در زندان اوین٫زندان تبریز و زندان ندامتگاه کرج شاهد اعتصاب غذای اعتراضی ۸ زندانی سیاسی و بی توجهی مسئولین زندان به این وضعیت هستیم.جالب اینجاست که اعمال ضد انسانی مسئولین زندان در بی توجهی خلاصه نمی شود و تهدید٫تنبیه و انتقال زندانیان سیاسی در وضعیت اعتصاب غذا به زندانهای دیگر با شرایط سخت تر را شامل می شود. رسول رضوی و مرتضی مرادپور پس از ضرب و شتم به زندان ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شدند و وحید صیادی با حضور گارد ویژه به بند ۴ زندان اوین محل زندانیان عادی خطرناک منتقل شد.کجای دنیا چنین کارهایی مرسوم است؟

حال باید گفت اگر جمهوری اسلامی ایران ادعای رعایت حقوق بشر را دارد و باید ساز و کارهای بین المللی و حقوق بشری را رعایت کند٫ در مورد مسائلی مانند رفتار با اقلیتها ٫فعالان سیاسی وکارگری و حقوق بشری٫منع شکنجه٫حمایت از آزادی بیان و اندیشه٫الغای حکم اعدام باید بسرعت قدم بردارد .
اگر حفظ و ارتقاء حقوق بشر دلمشغولی و مسئله اصلی جامعه بین المللی است پس چشم بستن بر رفتار ظالمانه و ضد انسانی همراه با تغییر در کل نقض فاحش گسترده حقوق بشر از سوی حاکمیت ایران چه معنایی دارد؟باید از مسئولان این حکومت پاسخ اعدامهای دهه ۶۰ و کشتار تابستان ۱۳۶۷ را گرفت. بایستی کشتار دگراندیشان و سلاخی کردن محمد مختاری؛ پوینده؛ فروهرها و ... را پاسخ بدهند. راستی مسئول این کشتارها و سلاخی ها کیست؟ چرا هیچ پرونده ای در این حاکمیت به سرانجام نمی رسد؟ علت این است که سرنخ همه این جنایتها در بیت خامنه ای و زیر نظر خود او است.

عالیمقامان
در پایان من زندانی سیاسی بهنام ابراهیم زاده به نمایندگی از صدها زندانی سیاسی و عقیدتی از خانم موگرینی ٫خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران و آقای زید رعدالحسین کمیسر عالی حقوق بشر انتظار دارم که با واقع بینی هر چه بیشتر به نقض حقوق بشر در ایران توجه کنند.
هر اقدامی که قرار است حکومت ایران را به تغییر وابدارد نباید از آن غافل شوند.

در ادامه لیستی از اسامی زندانیانی که در درگیریهای گروهی  و یا به طرز مشکوکی جان خود را از دست داده اند و توسط زندانبانان و مسئولان زندان به قتل رسیده اند و تعدادی نیز دست به خودکشی زده اند را آورده ام. این لیست  ثابت می کند که در زندانهای ایران خصوصا زندان رجایی شهر و قزلحصار در کنار بی حقوقیهایی که هر روزه بر زندانیان روا می شود خشونتی بی حد و حصر وجود دارد و جان انسانها در این حاکمیت هیچ ارزشی ندارد.

لیست اسامی تعدادی از زندانیانی که به دست مسئولین زندان کشته شده اند:
۱.بهرام تسبیحی بند ۶ سالن ۱۷مرگ مشکوک در سلول انفرادی هنگامی که وی را برای اجرای حکم اعدام برده بودند در سال ۹۳ به شکل مشکوکی کشته شده است.وی پیش از کشته شدن در یک ویديویی که از زندان ارسال کرده بود شکنجه و تجاوز به خود توسط زندانبانان را افشا کرده بود.
۲.شاهرخ زمانی مرگ مشکوک بند ۴ سالن ۱۲
۳.افشین اسانلو مرگ مشکوک
۴.خیرالله کرمی مرگ در زندان
۵.حشمت ساران کشته شده در زندان 
۶.سیامک بنده لو بند پنج قدیم دست چپش زخمی شده به بهداری منتقل شده و دیگر بازنگشت و خبر مرگش را دادند.
۷.مهدی عیاری بند یک سالن دو بر اثر عدم رسیدگی پزشکی فوت کرد
۸. ماشاالله جعفر قلی بر اثر سرطان و عدم رسیدگی فوت کرد

لیست اسامی تعدادی از زندانیانی که در زندانهای ایران دست به خودکشی زده اند:
۱..اصغر نصیری معروف به اصغر خارجی بند یک سالن یک خودکشی
۲.حیدرعلی راهنما خودکشی
۳.علی گلستانی بند سه سالن ۹ خودکشی
۴.خانعلی ساران بند دو سالن شش خودکشی

لیست اسامی تعدادی از زندانیانی که در درگیریهای داخلی زندان کشته شده اند:
۱.بابک غیاثی در درگیری بند سه کشته شده
۲.مالک مالکی معروف به حاج مالک در درگیری کشته شده
۳.صابرشربتی در بند ده در درگیری کشته شده
۴.وحید غلامی بند سه سالن ۷ در درگیری کشته شده
۵.مهدی عظیمی بند پنج قدیم کشته شده
۶.مجتبی آسایش بند دو سالن پنج اوردو
۷.اصغر کرمی بند یک کشته شده
۸.منصور پورولی بند دو کشته شده
۹.ناصر بناپور درگیری  بند ۶ سالن ۱۶
۱۰.حاج نائب بند درگیری بند ۶ سالن ۱۸
۱۱.حسین انجانی درگیری  بند ۶ سالن ۱۶ در سال ۹۱
۱۲.یاور خدادوست بر اثر خوردن مواد کشته شده

لیست اسامی کسانی که در زندان دچار نقض عضو شدند:
۱.جواد زارع نابینایی چشم در بند سه  سالن ۷
۲.وحید عباس پور کوری چشم
۳.مهدی منافی قطع هر دو دست
۴.رضا جلال قطع هر دو دست


بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و حقوق بشر
زندان رجایی شهر
آبان ۹۵

برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید

telegram.me/Iran_news_ajancy

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!