آژانس ايران خبر
Thursday, 24 November 2016 20:12

اختلاس های عجیب فقط 100 نفر بیشتر از 100میلیارد وام گرفتند!

 

آژانس ايران خبر :95/9/4

اختلاس های عجیب فقط 100 نفر بیشتر از 100میلیارد وام گرفتند!
روزنامه حکومتی شرق 4آذر 95 در مطلب تحت عنوان ”‌میلیاردر‌ها زیر نقاب کارگران ”

اعترافهای قابل توجهی را در فساد نهادینه در نظام ولایت بیان کرده است.

این روزنامه از قول مشاور معاون رفاه اجتماعی وزیر کار می‌نویسد: «عبدالله‌زاده، مشاور.. در وزارت کار از حضور حدود ١٠٠ نفر از افرادی که بالای یک‌میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند، خبر می‌دهد».

وی میگوید عده‌یی «خود را در قالب کارگران ساختمانی جا زده‌اند تا بتوانند از مزیت‌های آن هم بهره‌مند شوند».


همین روزنامه از قول اولیا علی‌بیگی، عضو هیأت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی، گوشه‌یی از عمق فساد در نظام را برملا می‌کند: «در گزارشهایی که به ما رسیده، متأسفانه تعداد زیادی از افرادی که در فهرست کارگران ساختمانی گنجانده شده بودند، اصلاً کارگر ساختمانی نبودند و در بین آنها صراف، کارمند، پزشک، فرهنگی، پیمانکار و... دیده می‌شد. به گفته او، این افراد به‌صورت خویش‌فرما خود را در این بیمه گنجانده‌ بودند که به استناد بازرسی‌های سازمان تأمین اجتماعی مشخص شد ٤٣ هزار نفر از بالای ٥٠٠ هزار نفر کارگر ساختمانی در سراسر کشور اصولاً کارگر ساختمانی نبودند و حتی به نام برخی از آنها چندین ماشین مدل ‌بالا سند زده شده بود».

اکبر شوکت، رئیس کانون انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی، گوشه دیگری از این به گفته‌ هاشمی رفسنجانی دریای فساد را رو می‌کند: «افرادی که تسهیلات میلیاردی از بانکها دریافت کرده‌ یا دارای چند ملک هستند، به‌عنوان کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند».
برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید

telegram.me/Iran_news_ajancy

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!