آژانس ايران خبر
Friday, 25 November 2016 15:25

ایران - فرمانده سپاه روحانی رفسنجانی را ضدانقلاب خواند

 

آژانس ايران خبر :95/9/5
کیهان 4آذر95 فساد دیگری را در جنگ جناحی افشا کرد.

این روزنامه با حمله به معاون روحانی که قرارداد با شرکت نفتی توتال را در راستای اقتصاد مقاومتی خوانده بود می‌نویسد: «سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت پیش از این با انتشار اسناد رشوه توتال به بعضی مقامات نفتی ایران در سال‌های گذشته نوشت: چرا به جای معرفی و مجازات رشوه گیرنده از توتال برای این شرکت فاسد فرش قرمز پهن می‌کنند؟ این سازمان تصریح کرده است: شرکت فرانسوی توتال برای ورود به صنعت نفت ایران طی سال‌های 1995 تا 2004 (ده ساله 1374 تا 1383) 60 میلیون دلار به یک مقام دولتی ایران رشوه داد و با اعمال نفوذ آن مقام توانست مبلغ 150 میلیون سود خالص اضافی به چنگ آورد؛ به عبارت دیگر، با احتساب 60 میلیون رشوه پرداختی، حداقل 210 میلیون دلار از منابع ملت مظلوم ایران به نفع یک مقام دولتی فاسد ایرانی و یک شرکت فاسد فرانسوی به یغما رفت.»

همین گزارش ادامه می‌دهد: «همین فرایند برای فاز 2 و 3 پارس جنوبی تکرار شد. در سپتامبر 1997 (اول پاییز 1376) قرارداد این دو فاز بین شرکت ملی نفت ایران و توتال امضا شد. از سپتامبر 1997 تا نوامبر 2004 (7ساله 1376 تا 1383) لااقل در 12 مرحله، بیش از 44 میلیون دلار به همان مقام دولتی داده شد. این مبلغ پرداخت شد تا ”مقام ایرانی از نفوذ خود استفاده کند و مصوبه شرکت ملی نفت ایران را در ارتباط با پارس جنوبی برای توتال به دست آورد“. مصوبه‌یی که قرارداد ناشی از آن «سود 40 درصدی را برای توتال تضمین کرد.»

کیهان سپس تأکید می‌کند که «به یاد داشته باشید که این عدد بیش از دو برابر بالاترین نرخ بازدهی سرمایه در چنین قراردادهایی است.».
البته پر واضح است که کسی دلش به حال مردم ایران نسوخته است و اینها اقلام کوچکی است که در جنگ جناحی رو میشود و موضوعی نیست که قبلا معلوم نبوده و الان مشخص شده باشد و حالا صبر کنیم ببینیم پاتک جناح مقابل کدام دزدی را بر ملا میکند!


جعفری فرمانده سپاه روحانی را به‌عنوان ضدانقلاب خطاب کرد و گفت باید مراقب تهدید از درون باشیم.

وی که روز پنجشنبه 4 آذر 95 در جمع بسیجیان سخنرانی می‌کرد گفت: «ضد انقلاب از نظر بسیجیها باید کسی باشد که مسیر تعین شده توسط رهبری را قبول ندارد. تعریف ضدانقلاب باید همین باشد که بازتعریف ضدانقلاب در اوایل انقلاب بود. این حرف حرف امام است که انقلابها همیشه از داخل ضربه خورده‌ اند و انقلاب اسلامی هرگز از بیرون ضربه نمی‌خورد و تهدیدهای بیرونی معمولاً به فرصت تبدیل می‌شوند. یا مثل فتنه 88 که از بیرون هدایت شد و داخلیها به آن کمک کردند، همه به فرصت تبدیل شد. باید مراقب تهدید از درون باشیم.

وی افزود: «رهبری مثلاً ً در موضوع اقتصاد چندین صحبت و سخنرانی تبیینی و تشریحی دارند و مولفه‌ها را گفته‌ اند، وقتی کسی این را قبول نداشته باشد، چطور می‌تواند خودش را انقلابی بداند یا در مورد مسائل سیاسی و فرهنگی آقا فرمودند که از سال 77 به شبیخون و ناتوی فرهنگی تذکر داده‌ ام که فلان وزیر اعتراض می‌کرد کدام شبیخون؟ کدام حمله؟ اصلاً فهم نمی‌کند و مخالفت می‌کند؟ خب ما این را چطور انقلابی بدانیم.

بارها در مسائل سیاسی گفته شده که در سیاست خارجی نگاه‌ مان به اروپا و آمریکا نباشد و نباید به دشمن اعتماد کنیم، بعضی در داخل نه تنها خطوط تعیین شده و ترسبم شده توسط رهبری را برای حرکت انقلاب و نظام اسلامی قبول ندارند، بلکه به‌دنبال اصلاح آن هستند، منظور اصلاح جامعه نیست، اصلاح در مسیر تعیین شده برای انقلاب است و می‌خواهند در این مسیر اصلاح کنند. خب ما چطور این افراد را انقلابی بدانیم».

جعفری در ادامه گفت: «بسیج باید جبهه انقلاب و ضدانقلاب و یا همان مخالف انقلاب را شناسایی کند و این ربطی به حزبی و جریانی بودن بسیج ندارد؛ بعضی‌ها می‌گویند چه‌کار داریم در غزه و لبنان چه می‌گذرد و یا اسراییل چه بلایی بر سر فلسطین می‌آورد، مردم خود را دریابیم. این شعار مردم ‌فریب است».

 

برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید

telegram.me/Iran_news_ajancy

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!