آژانس ايران خبر
Saturday, 03 December 2016 15:37

پشت پرده های استعفای علی جنتی، پولهای پس از برجام و حقوق های نجومی از زبان یک نماینده مجلس

 

آژانس ايران خبر :95/9/13
پشت پرده های استعفای علی جنتی، پولهای پس از برجام و حقوق های نجومی  از زبان یک نماینده مجلس

یک نماینده مجلس در نشستی با حضور افرادی محدود، از پشت پرده چند موضوع روز از جمله استعفای علی جنتی و رازهای پشت پرده ای که حسین آلله کرم نیز اشاره هایی به آن کرده، پرده  برداشته و گفته است که ارتباطات نزدیک با یک زن جاسوس، و اتفاقات ناشی از آن، مهم ترین دلیل اطرافیان دولت برای سفارش گزینه استعفا به جنتی بوده است. وی همچنین میگوید: به تازگی این خانم جاسوس اعتراف کرده که با چهار فرد دیگر هم سطح  علی جنتی،  ارتباط داشته است که اینها برای ما سئوال هست و باید حل شود.

دراین جلسه نماینده مجلس به سخنان اخیر سرلشگر باقری که گفته است بعد از برجام حتی یک دلار پول نفت وارد کشور نشده است میگوید:
 از برجام عملا چیزی به ایران داده نشده است و در داخل دولت بین تعدادی از وزرا درگیری شده است و این ها سر قضیه پرداخت یارانه ها هر سال مشکل دارند و اصلا پولی نیست  و دولت فقط مصوبه می گیرد و اجرا نمی کند.

این نماینده مجلس تاکید میکند ما بارها دراین زمینه سئوال کردیم و کسی جواب نداد و باید دیوان محاسبات راجع به اینها تحقیق کند آن چیزی که مسلم است اینها به حساب خزانه واریز نشده چون اگر به حساب خزانه بود دیوان محاسبات باید بررسی می کرد. برای همین  ممکن است دراین زمینه وزیر اقتصاد را در مجلس بخواهیم.

وی با اشاره به توضیحات بانک مرکزی دراین مورد میگوید: توضیح بانک مرکزی این است چون هزینه شده در دولت و بابت بدهکاری دولت قبل داده شده است نتوانستیم چیزی در خزانه واریز کنیم که اینها درست نیست.

این نماینده مجلس همچنین پروژه حمله صادقی، نماینده تهران به قوه قضاییه را نیز یک هجوم حساب شده جهت تخریب قوه قضاییه که منتخب رهبری است تحلیل میکند.

نماینده مجلس همچنین در خصوص حقوق های نجومی میگوید که دولت هیچ اعتقادی به  پرونده حقوق های نجومی  ندارد و می گوید همه قانونی است و حتی اخیرا نوبخت از جابه جایی چند نفر برای این کار پشیمان شده است. این امر نه به قوه قضاییه منعکس شده است و نه اقدام خاصی صورت گرفته است. وی همچنین از حقوقهای نجومی دولتها در استانها هم پرده برداشته و میگوید: مثلا در استان همدان بر اساس گزارش دیوان محاسبات 6 نفر مصداق حقوق های نجومی هستند که در راس آنها رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان می باشد.

وی گفته است قرار شد دولت در این خصوص لایحه ای را بفرستد که ارسال نکرد و لذا خود مجلس ورود کرد و کمیسیون اصل 90 بررسی کرد و طرحی را ارائه داد  که اصلاح طلبها در مجلس اعتراض کردند و گفتند کمیسیون اصل 90 صلاحیت بررسی این موضوع را ندارد که رای بیاورد!.

برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید

telegram.me/Iran_news_ajancy

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!