آژانس ايران خبر
Saturday, 31 December 2016 14:45

نامه سرگشاده یک استاد دانشگاه به نماینده سقز و بانه در مجلس

آژانس ايران خبر :95/10/11

نامه سرگشاده یک استاد دانشگاه به نماینده سقز و بانه در مجلس 

افشاگري يك استاد دانشگاه در قالب نامه سرگشاده به نماينده سقز و بانه در مجلس و بيان تيتر مطالبات مردم ..... آیا شنیده اید تنها در طول کمتر از یکسال گذشته فقط در شهرستان سقز 16 نفر به خودكشي اقدام كردند آيا ... آيا...
 دکتر بختیار عزت پناه فعال مدنی و عضو هیئت علمی دانشگاه در نامه ایی سرگشاده به محسن بیگلری ضمن بر شمردن مشکلات و مطالبات مردم سقز و بانه خواستار تلاش برای افزایش تعداد نمایندگان کردستان در مجلس و تفکیک حوزه بانه و سقز به دو حوزه شده است.
به گزارش کردپرس متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای مهندس محسن بیگلری
نماینده محترم مردم بزرگوار شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی

نماینده محترم سقز و بانه
....با توجه به اینکه آمارهای رسمی نشان از آن دارند که جمعیت شهرستانهای سقز و بانه در آستانه 400 هزار نفری قرار گرفته است و همچنین سایر مؤلفه های انسانی، جغرافیایی و سیاسی همچون وسعت زیاد و شرایط ناگوار دسترسی، نرخ رشد نسبتاً بالای جمعیت بخصوص در شهر بانه، انباشت مشکلات اقتصادی و نرخ بالای بیکاری بویژه در سقز، وضعیت نامناسب پروژه های عمرانی و نیمه کاره بودن تعدادی از آنها بعد از سالیان متمادی (همچون فرودگاه، شهرک صنعتی، بیمارستانها، سدها و...)، ضعف عملکردها در زمینه حمایت و نظارت دقیق و اصولی بر فرآیند تصویب منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه-مریوان و همچنین تداوم مشکلات بازارچه های سیرانبند و سیف، نابسامانی در حوزه های گردشگری و کشاورزی، پایین بودن شاخصهای سلامت و سرانه های درمانی و.. بیانگر ضرورت افزایش تعداد نماینده در حوزه انتخابیه سقز و بانه جهت بالا بردن قدرت چانه زنی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تدوین قوانین و نظارت بر امور اجرایی دولت با هدف کاهش مشقتها و آلام مردم محروم منطقه دارد شما با کدام استدلال و منطقی از انجام همفکری و هم اندیشی با آگاهان و اهل فن در راستای ارائه یک طرح کارشناسی شده جهت تفکیک این حوزه انتخابیه پرهیز نموده هیچگونه فعالیت و پیگیری قابل توجهی جهت تحقق این مطالبه برحق و قانونی مردم انجام نداده اید؟مطالبه ای که ریشه در مشکلات عدیده دیگری هم دارد که شمه ای از آنها محض یادآوری تقدیم حضورتان میگردد:
 آیا شنیده اید تنها در طول کمتر از یکسال گذشته فقط در شهرستان سقز 16 نفر جهت فرار از گرفتاریها و واقعیات تلخ زندگی همچون فقر و افسردگی با خودکشی به حیات خود خاتمه داده اند؟
آیا خبر دارید کمبود امکانات و متخصصین و حتی خطاهای پزشکی در بیمارستانها و مراکز درمانی حوزه انتخابیه شما تعداد زیادی از مردم را به کام مرگ فرستاده است؟
آیا به سمع و نظر شما رسانده اند که سقز در زمینه آمار کشته های تصادفات جاده ای رکوردار است و محور سقز-بانه خطرآفرین ترین جاده استان بشمار میرود؟
آیا فرصت داشتید حداقل در مراسم ترحیم جوانان کولبری حضور یابید که قربانی طبیعت خشن رودخانه ها و کوهستانهای صعب العبور و یا مین گذاری و حتی تیر مستقیم مرزبانان بوده  جانشان را برای لقمه نانی به حراج گذاشته اند؟
آیا میدانید که بیش از 50هزار نفر از اهالی شهرهای سقز و  بانه جزو سکونتگاههای غیررسمی و حاشیه شهر محسوب میشوند که زمستان را در نبود گاز و در میان گل و لایی به سر میبرند؟
آیا خبر دارید که حدود 150 روستای شهرستان سقز به گاز دسترسی ندارند و در تعدادی از روستاها دانش آموزان در حسرت رفتن به مدارس راهنمایی و دبیرستان بسر برده و دختران روستایی در آرزوی مشق نوشتن هستند؟
آیا میدانستید که 70درصد راه های روستایی در شهرستان بانه و 65 درصد راه های روستایی در شهرستان سقز بصورت خاکی هستند و در زمستانها برای مدتها هیچگونه ارتباطی با خارج از روستا ندارند؟
 آیا از آمار آسیبهای اجتماعی همچون اعتیاد، طلاق، سرقت، مشکلات مسکن، ایدز و دهها مورد دیگر در سایر حوزه های سیاسی، زیست محیطی، ورزشی، خدماتی و ...اطلاعی دارید؟
مسلماً اگر در سالهای اول وکالت خودتان حتی اسامی اماکن تاریخی و گردشگری حوزه انتخابیه خودتان را بدرستی نمیدانستید و مجموعه تخت سلیمان در تکاب را به اشتباه جزو آثار تاریخی بانه میپنداشتید! امروزه بعد از 5 سال تجربه نمایندگی بر سطح دانستنیهای تان افزوده به مسائل و مرارتهای موجود واقف گردیده اید اما آنچه از آن غافل مانده اید عدم پایبندی و یا بهتر بگوییم ناتوانایی و عجز شما در عمل به وعده ها و شعارهای انتخاباتی تان به جمعیت بیشماری است که در دو شهر بزرگ(سقز و بانه) و چهار شهر کوچک(صاحب، بوئین، آرمرده و کانیسور) و حدود 470 روستا پراکنده شده اند که انصافاً هم عمق محرومیتها آنهم در میان جمعیت انبوهی که هر کدام دچار دهها مشکل هستند ....
خرّم آن کس که در این محنت‌گاه 

 خاطری را سبب تسکین است. - پروین اعتصامی
با تقدیم احترام و آرزوی توفیقات برای شما - دکتر بختیار عزت پناه، عضو هیئت علمی دانشگاه

برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید
telegram.me/Iran_news_ajancy

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!