آژانس ايران خبر

علمي و تكنولوژي

آژانس ايران خبر :95/10/27 استرس و اضطراب طولانی به اندازه سیگار خطر سکته قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد. پژوهش تازه دانشگاه هاروارد آمریکا در باره استرس مشخص می‌کند که هسته‌ای کوچک به نام آمیگدال (بادامه) در مغز مرکز استرس بدن است.استرس گرچه فشاری عصبی است، اما به خاطر ویرانگری عمومی‌اش سراسر بدن را با ناراحتی روبرو می‌کند. کارشناسان پزشکی هنوز به طور کامل نمی‌دانند که فشارهای روحی و روانی دقیقا چه تاثیراتی بر روی مکانیسم بدن برجای می‌گذارند.روزنامه پزشکی "لانست" تحقیقی از پزشکان دانشگاه هاروارد آمریکا را منتشر کرده است. در این پژوهش مشخص شده که کنترل استرس…
آژانس ايران خبر: 95/10/24 بر اساس پژوهشی که توسط کیمبرلی السبک در دانشگاه دیویس کالیفرنیا انجام شد جالب است. او بیش از ۱۰۰ مورد گریه‌ را بررسی کرد. قضاوتی که درمورد زنان گریان می‌شد، منفی بود، و فریب‌کار، بی‌ثبات، یا بیش‌از حد احساساتی دیده می‌شدند. اما در مورد ۸ تا از ۹ مردی که گریه کردند در واقع دیدگاهی دلسوزانه وجود داشت، چون آنها جنبه‌ای انسانی‌تر و مهربان‌تر از ذات‌شان را نشان می‌دادند.
آژانس ايران خبر: 95/10/24افراد دوزبانه چه نوع مهارت هایی دارند مغز آن ها هوشیارتر و فعال تر است و این افراد به آلزایمر مبتلا نخواهند شد زوال عقل از این افراد فاصله میگیرد و نسبت به دیگران مهارت های زیادی دارند افراد تک زبانه را با افراد دوزبانه در ادامه این مطلب با هم مقایسه می کنیم با ما همراه باشید .
آژانس ايران خبر: 95/10/22یک مطالعه نشان میدهد که کاهش جریان خون در قسمتی از مغز که مربوط به گفتار است، می تواند افراد را در خطر اختلال لکنت زبان قرار دهد.
آژانس ايران خبر: 95/10/20کسانی که در دفاتری کار می کنند که دارای تهویه خوب بوده، آلودگی و کربن دی اکسید آن کمتر باشد، عملکرد شناختی شان بهتر است. حتی اندکی بهبود در محیط های کار بسته، می تواند نتایج زیادی در بهبود تصمیم گیری کارمندانی که به صورت روزمره آنجا کار می کنند داشته باشد.
آژانس ايران خبر: 95/10/20 تاکنون نگاه اشتباهی نسبت به پارکینسون وجود داشته است. شواهد به دست آمده از مطالعه روی موش‌ها نشانگر این است که منشأ این بیماری می تواند در روده انسان باشد. اغلب بیماران مبتلا به پارکینسون تا یک دهه پیش از تشدید دیگر علائم، از یبوست شکایت دارند. پارکینسون را عموما با رعشه، خشکی و مشکل حرکتی می‌شناسیم که بر اثر قبض حیات نورون‌های مغزی حادث می‌شوند. درمان‌هایی هست که پیشرفت این مرض را کند می‌کنند، اما هیچ درمان کاملی پیدا نشده است
آژانس ايران خبر: 95/10/20دامنه‌ی شهرت و فعالیت استیون هاوکینگ، فیزیکدان و کیهان‌شناس نامور بریتانیایی، مرزهای جغرافیایی را در نوردیده، هر چند او خود از هرگونه حرکت ناتوان است. هاوکینگ هشتم ژانویه ۲۰۱۷ هفتاد وپنج ساله شد.
Sunday, 08 January 2017 09:28

چگونه مهربان باشیم

آژانس ايران خبر: 95/10/19مهربان بودن شیوه‌ای حیاتی برای معنا بخشیدن به زندگی خود ما و البته زندگی دیگران است. مهربان بودن به برقراری ارتباطِ بهتر و داشتن شفقت بیشتر کمک می‌کند و به ما امکان می‌دهد به عنوان نیرویی مثبت در زندگی دیگران اثر بگذاریم. مهربانی ریشه‌های عمیقی درون انسان دارد و در حالی که برخی ذاتا مهربانند، انتخاب همیشه با ماست که هر وقت بخواهیم مهربانی را در وجودمان پرورش دهیم. برای اینکه بدانیم چگونه مهربان باشیم در این مقاله، تحت سه عنوان کلی مطالبی را با هم مرور می‌کنیم. بخش اول به پرورش دیدگاه مهربانانه‌، بخش دوم به…
آژانس ايران خبر: 95/10/19هوش یک توانایی ذهنی قابل ارتقاست که همه‌ی ما می‌توانیم با انجام مداوم تمرینات ساده‌ی روزانه به افزایش بهره‌وری آن کمک کنیم. تفکر هوشمندانه پیرامون هر موضوعی زمانی حاصل می‌شود که پیش‌نیازهای لازم را در خود پرورش داده باشید. نخست لازم است با فرآیندهای مختلف فکر کردن آشنا شوید و نیز درباره‌ی موضوع در دست بررسی اطلاعات جامع کسب کنید. سپس وقت آن است که همه‌ی تمرکز خود را روی حل مسئله یا توسعه‌ی ایده‌ای که در سر دارید قرار دهید. در ادامه، راهکارهایی را معرفی می‌کنیم که مداومت در انجام آن‌ها خیلی خیلی باهوش‌ترتان می‌کند و…
آژانس ايران خبر: 95/10/18از دیرباز گفته می شود که برای صبور بودن باید منطقی بود و اراده قوی داشت و وضعیت روانی به عنوان مقصر ناشکیبایی شناخته می شود. اما پژوهشگران دانشگاه نورث ایسترن دریافته اند که برخی فاکتورهای روانی از جمله سپاسگزاری، باعث شکیبایی می شود. ذهن انسان تمایل دارد به آنچه که به صورت آنی به دست می آید، ارزش بیشتری بدهد تا آنچه که در آینده به دست می آید. این ارتباط دارد با تمام نتایج بد از مقروض شدن گرفته تا اعتیاد.
Page 1 of 57