آژانس ايران خبر
Saturday, 07 January 2017 15:16

زندانی سیاسی شکنجه خود را رسانه ای کرد مورد ضرب و شتم قرار گرفت

آژانس ايران خبر :95/10/18

زندانی سیاسی شکنجه خود را رسانه ای کرد مورد ضرب و شتم قرار گرفت

 روز گذشته محمد صابر ملک‌ رئیسی زندانی سیاسی بلوچ زندان اردبیل که در اعتصاب غذا به سر می برد، به دلیل این اقدام اعتراضی و نوشتن نامه سرگشاده اش، توسط مسئول حفاظت این زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت. یک منبع آگاه از وضعیت این زندانی سیاسی در تبعید در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “در ابتدا مسئول حفاظت به دلیل نگارش نامه ای که در آن گفته بود به خاطر بسته شدن به میله وسط حیاط و در سرما مجبور شده نمازش را در همان حالت بخواند، به باورهای مذهبی اهل سنت توهین کرده است.

”این منبع مطلع ادامه داد: “سپس این مسئول از او خواسته که اعتصاب غذایش را بشکند و وقتی با پاسخ منفی محمد صابر و درخواست او برای رسیدگی به شکایاتش روبرو می شود، او را با مشت و لگد مورد ضرب و شتم جدی قرار می دهد.

”منبع نزدیک به آقای رئیسی در پایان تاکید کرد: “با توجه به عوارض ناشی از نگهداری با بستن به میله وسط هواخوری در سرما بدون لباس کافی و سپس اعتصاب غذا در کنار اینکه قبلا در زندان زاهدان هم به شدت ضرب و شتم شده بوده که عوارض ناشی از آن روی پاها و فکش همچنان مشهود است، حال وی بدتر شده اما تاکنون به بهداری منتقل نشده و خیلی ضعیف شده است.

”شایان ذکر است، محمد صابر ملک‌ رئیسی زندانی سیاسی بلوچ در سن ۱۷ سالگی بازداشت و به ۱۵ سال زندان محکوم شد.این شهروند که در نوجوانی بازداشت و اکنون هشتمین سال حبس در تبعید خود را در زندان اردبیل سپری می کند، نامه ای سرگشاده به حسن روحانی رئیس جمهور نوشته بود.

آقای رئیسی در این نامه با تاکید براینکه روز هشتم دی ماه به مدت ۱۴ ساعت در هوای سرد اردبیل با دستبند و پابند در حیاط این زندان به میله بسته شده است، از وضعیت بحرانی خود ضمن تحمل حبس در تبعید شکایت و از اعتصاب غذای اعتراضی خود خبر داده بود.

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!