آژانس ايران خبر
Saturday, 15 August 2015 13:30

زنداني سياسي احمد كريمي با 7سال زنداني بدون مرخصي

 آژانس ايران خبر 94/5/24 :««احمد کریمی» یکی از زندانیانی است که پس از هفت سال بدون مرخصی هم‌چنان در تبعید زندان گنبد کاووس به سر می‌برد. او یک‌ماه پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ با هجوم نیروهای اطلاعاتی و امنیتی به منزلش در اسلامشهر بازداشت و پس از یک‌ماه بازجویی در سلول‌های ۲۰۹ در شعبه ۳۰ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی طیرانی به اعدام محکوم گردید. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۱۵ سال زندان در تبعید کاهش یافت.

احمد کریمی پس از چند ماه که در بند ۳۵۰ بود، به زندان گنبد منتقل شد و از آن زمان تاکنون در این زندان به سر می‌برد.

مادر احمد کریمی می‌گوید: «فقط احمد نیست که مجازات می‌شود بلکه ما هم مجازات می‌شویم.» به گفته مادر این زندانی سیاسی، مسئولان زندان و به‌ خصوص مسئول حراست زندان احمد را در زندان اذیت می‌کنند و حتی وسایلی را که خانواده برای او با هزار بدبختی به زندان گنبد کاووس می‌برند به دست او نمی‌رسانند.

او می‌گوید: «بعداز این‌که با هزار مکافات و بدبختی راه طولانی از اسلام‌شهر تهران تا گنبد را می‌پیماییم تا با فرزندم ملاقات کنیم با این‌که اولین نفر هستیم که در سالن ملاقات حاضر می‌شویم اما مسئولان زندان ما را آزار می‌دهند و آخرین نفر به ملاقات پسرم می‌برند، آیا این انصاف است که پسرم را در تبعید این‌گونه آزار دهند؟ این با کدام دین و آیین سازگاری دارد؟»

خانواده احمد برای ملاقات چند دقیقه‌ای با او نه ساعت راه می‌پیمایند تا به زندان گنبدکاووس برسند. هرچند آن‌ها توانایی مالی این‌که هر هفته به ملاقات او بروند را ندارند.

احمد کریمی، دو سال پیش از دستگیری و در سال ۸۶ به اتهام  واهي ارتباط با انجمن پادشاهی به اداره اطلاعات اسلامشهر فراخوانده شد و در نهایت بدون تشکیل پرونده و فقدان هرگونه مدرکی وی را رها کردند. اما به‌ یک‌باره در اردیبهشت ۸۸ و یک‌ماه پیش از کودتای انتخاباتی سال ۸۸، ماموران شبانه به خانه وی حمله برده و سرانجام با مطرح کردن مسائل بازداشت دو سال قبل، برای او پرونده‌سازی کرده و پرونده وی را به حوادث انتخابات سال ۸۸ ربط دادند. کریمی در پرونده‌ای مشترک همراه با پیمان عارفی و آرش رحمانی‌پور با اتهامات واهی بازداشت شد.از ابتدای سال‌جاری و در پنج ماه گذشته، مادر احمد تنها یک‌بار توانسته به دیدن فرزندش برود؛ مادر حال خوبی ندارد و بیمار است

   ».

 

 

 

 

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!