آژانس ايران خبر
Monday, 05 December 2016 07:52

در این مدرسه ۶دانش‌آموز روی یک نیمکت ۳نفره می‌نشینند

آژانس ايران خبر :95/9/15

در این مدرسه ۶دانش‌آموز روی یک نیمکت ۳نفره می‌نشینند
بدبستان شهید فکوری در شهرستان چابهار ۱۷ کلاس دارد و در دو شیفت پسرانه و دخترانه به صورت چرخشی فعالیت می‌کند.
تعداد دانش‌آموزان این منطقه بسیار زیاد است به طوری که هم‌اکنون در دو نوبت دخترانه و پسرانه، ۱۲۰۰ دانش‌آموز در این مدرسه درس می‌خوانند.
لطیف رئیسی مدیر دبستان گفت: در این منطقه بیش از ۵ هزار دانش‌آموز حضور دارند و این در حالیست که ۱۲ مدرسه شامل ۶ مدرسه ابتدایی و ۶ مدرسه متوسطه اول و دوم داریم که کافی نیست.
وی با اشاره به اینکه برخی مدارس استیجاری هستند و اصلاً چهره یک مدرسه را ندارند، گفت: کلاس‌های درس ما کوچک است و وقتی تراکم کلاس بالا می‌رود مجبوریم طوری طراحی کنیم که دانش‌آموز از تحصیل محروم نشود؛ در گذشته میز و نیمکت‌ها را برمی‌داشتیم و دانش‌آموزان روی موکت می‌نشستند.
وی ادامه داد: گاهی اوقات دانش‌آموزان مجبور می‌شوند به جای ۳ نفر، ۵ تا ۶ نفر روی نیمکت‌ بنشینند.
رئیسی اضافه کرد: دانش‌آموزان ما از نظر ضریب هوشی بسیار مستعد هستند اما کمبود فضای آموزشی، تراکم بالای کلاس‌ها و گرما موجب افت تحصیلی می‌شود.
وی در خصوص سرویس بهداشتی مدرسه نیز گفت: دو سال پیش دانش‌آموزان سرویس بهداشتی نداشتند و مجبور بودیم در زنگ تفریح بر خلاف ضوابط و آیین‌نامه‌های آموزش و پرورش، درِ مدرسه را باز بگذاریم تا دانش‌آموزان از سرویس بهداشتی مسجد استفاده کنند.
مدیر دبستان شهید فکوری افزود: ما در حال حاضر ۵ چشمه توالت داریم به عبارت دیگر به ازای هر ۱۲۰ دانش‌آموز، یک چشمه توالت وجود دارد.
مدیر دبستان شهید فکوری گفت: در تابستان امسال، با کمک دانش‌آموزان برخی کلاس‌ها را رنگ زدیم و نیمکت‌ها را نیز تعمیر کردیم اما استاندارد کافی را ندارند.
رئیسی به عدم تجهیزات ورزشی در مدرسه اشاره کرد و گفت: حیاط مدرسه خاکی است و روزانه حداقل ۲۰ دانش‌آموز زمین خوردگی دارند.
وی افزود: در مدرسه یک دروازه فوتبال داریم که تور و امکانات ندارد .

برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید

telegram.me/Iran_news_ajancy

Read 74 times

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!