آژانس ايران خبر
Monday, 02 January 2017 16:19

لاریجانی رسما روحانی را به دستگیری تهدید کرد

آژانس ايران خبر :95/10/13
لاریجانی رسما روحانی را به دستگیری تهدید کرد
  صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی حکومت،  روحانی را به‌خاطر صحبتهایش در هشتم دی95 در مورد پرونده بابک زنجانی، مورد حمله قرار داد و گفت: «اینکه برخی با اطلاع و یا با مقاصد سوء و یا بدون اطلاع به قوه قضاییه تعرض می‌کنند کار درستی نیست.»

وی سپس با بیان هشدار و تهدید به روحانی گفت: «بابک زنجانی گفته است که میلیاردها تومان به انتخابات رئیس‌جمهور کمک کرده است؛ .. اگر می‌خواستیم رسیدگی کنیم باید همه کسانی‌که مرتبط بودند احضار می‌کردیم... نمی‌خواستیم حاشیه‌های فوق متن را باز کنیم.. ؛ حالا می‌فرمایید پشت پرده‌ها را دنبال کنیم؛ حرفی نداریم؛ تمام کسانی‌که ایشان در همین رابطه گفته است احضار می‌کنیم و اگر لازم شد بازداشت می‌کنیم تا معلوم شود قضیه چه بوده است.»

 لاریجانی سپس به این حرف روحانی که قضاییه با وزارت اطلاعات در این پرونده همکاری نکرده نیز جواب داد و گفت: «اما درباره بازگرداندن اموال طوری القا می‌شود که قوه قضاییه راه خود را می‌رود و با وزارت اطلاعات همکاری نکرده است که این حرف نادرستی است.»

وی سپس روشن ساخت که درست به عکس این قضاییه حکومت است که مدعی دولت است که باید پاسخگو مسائل این اختلاس بزرگ باشد: «در پرونده بابک زنجانی جای شاکی و مشتکی عنه عوض شده است و دولت و وزارت امور خارجه باید پاسخگو باشند. ما در اینباره شاکی هستیم دلیلش این است که بابک زنجانی در سال 92 بازداشت شد و در سال 94 آقای رئیس‌جمهور در جواب وزیر اطلاعات مطلبی نوشتند که خوب است در اختیار وزیر اطلاعات قرار بگیرد؛ من هم دو سه روزه بعد این را برای دادستان ارسال کردم که پیشنهاد خوبی است و این کار را انجام دهید اما بعد مکشوف شد که موانعی سر این کار است و این موانع هم از ناحیه قوه قضاییه نبوده است.»

رئیس قوه قضاییه سپس در این جنگ و جدال اعتراف کرد که: «مسأله بسیار مهمتر آن است که پولهایی که به‌صورت ارز به او داده شده از طریق بانک مرکزی و بانکهای خارجی بوده است.. سخن این است که رد پولهایی که داده شد به آسانی در اختیار بانک مرکزی و وزارت‌خارجه است؛ این به قوه قضاییه ربطی ندارد... . مثلاً اگر پولی در مالزی، چین، تاجیکستان و یا ترکیه به آن آقا واگذار شده است باید از دولتها بخواهند رد پول را معلوم کنند و ما از ابتدا گفتیم وزارت‌خارجه باید پای کار باشد و این‌که به قوه قضاییه ربطی ندارد.»

 لاریجانی بعد پا را برای حمله به  روحانی از این پرونده فراتر گذاشت و برجام نافرجام را به رخش کشید: «ظاهراً آقایان، دیپلوماسی را به مسأله برجام محصور کرده‌اند آن هم برجامی که نتیجه‌اش این طور شده است... ظاهراً کارهای دیگری هم وجود دارد و این کار (پرونده بابک زنجانی)، کار دیپلوماسی کشور بود.»

لاریجانی با اشاره به این‌که  روحانی باید بداند که حفظ حرمت کردیم اضافه کرد: «حالا آقایان اصرار می‌کنند رسیدگی شود ما حرفی نداریم... . می فرمایند که قوه قضاییه حکم اعدام داده است پس پولها چه می‌شود؟ اتفاقاً این نکته اصلی ماست و ما ابتدایی‌ترین هدفمان این است که اموال مردم به بیت المال برگردد منتهی سؤال ما این است که دولت چه نقشی ایفا کرده است؟»

 لاریجانی بعد هم گوشه‌یی از پرونده دولت روحانی را کنار زد و گفت: «ردیابی اموال در خارج از کشور با دولت است نه قوه قضاییه؛ چرا انجام نمی‌دهید؟ این پولها در داخل کشور نبوده است و باید ببینید این ارزها را شرکت نیکو که تابعه شرکت نفت است به کجا فرستاده و به چه کشوری تحویل داده است؟ اینها در داخل کشور تحویل نشده است بروید سراغ آن کشورها... ما الآن سه سال است به دولت اینها را می‌گوییم اما گوش نمی‌کنند اینها را مردم باید بدانند و البته بعداً بیشتر از این هم خواهیم گفت... می فرمایند مردم باید بدانند پولها کجا هزینه شده است؟ اتفاقاً ما هم دنبال همین هستیم که معلوم شود که پولها کجا خرج شده است؟ پول‌های نهاد ریاست‌جمهوری کجا خرج می‌شود؟ ما حرفی نداریم که هم در قوه قضاییه و هم در نهاد ریاست‌جمهوری معلوم شود که این تجهیزات بسیار فنی مربوط به امنیتی را بدون اطلاع نیروهای امنیتی به داخل ریاست‌جمهوری بردند، با اجازه که بوده است؟ به چه وجهی بوده است؟ پولش از کجا آمده است؟.».

برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید
telegram.me/Iran_news_ajancy

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!