آژانس ايران خبر
Sunday, 08 January 2017 08:28

شریک دزد و رفیق قافله در ایران کیست؟

آژانس ايران خبر :95/10/19

شریک دزد و رفیق قافله در ایران کیست؟

در ادامه بحران شکست برجام و پیامدهای زهر اتمی، کیهان  تحت عنوان «رمزگشایی جان کری از برد-برد» نوشت: مطرح کردن موضوعاتی چون توان موشکی و مسائل مربوط به حقوق‌بشر مهر تأییدی است بر گمانه‌زنی‌هایی که پیش از این مطرح می‌شد؛ آغاز سناریوی اعمال تحریم‌های جدید بعد از خالی شدن دست (نظام) از ذخایر راهبردی اورانیوم و زیرساخت‌های هسته‌ای. امتناع دولت یازدهم از اقدام متقابل موجب شده که این گستاخی هر روز ابعاد گسترده‌تری بگیرد.
یک روزنامه دیگر جناح خامنه‌ای نوشت: در نامه خداحافظی، جان کری، بین مردم و دولت، فرق‌هایی قائل شده و نوشته است «اهداف دیگر ما، فشار بر (نظام) ایران برای دست کشیدن از حمایت تروریست‌ها، پایان دادن به بی‌توجهی به حقوق‌بشر و توقف مداخله ثبات‌زدایانه در امور همسایگانش است».
و امام‌جمعه قزوین نیز گفت: اگر ظریف یکبار دیگر آخرین اظهارات اوباما و جان کری را بشنود، جا دارد به صراحت بگوید غلط کردیم که به آمریکا اعتماد کردیم.
از سوی دیگر،  روزنامه  آرمان وابسته به جناح رفسنجانی نوشت: عده‌یی در ایران با برجام مخالفند. این عده مواضع خود را در مورد ادامه تحریم‌ها اعلام نمی‌کنند که آیا تمایل دارند که تحریم‌ها ادامه یابد یا نه؟ آیا آنها اعتقاد دارند که برجام امضا شده و ایران امتیاز عجیب و غریب داده است؟
این روزنامه تلویحا خواهان ادامه برجام  شد و نوشت: (نظام) با گروه تند‌رویی در آمریکا روبه‌رو خواهد بود... لزومی ندارد برای رسیدن به اهداف خود وارد مناقشه با کشورهای دیگر شویم.
کیهان ی 18دی 95 در رابطه با جنگ و دعوای اخیر بین  روحانی با  آملی لاریجانی ضمن حمایت از قوه قضاییه ،  روحانی و دولت وی را زیر ضرب گرفته و نوشته است: «انتخابات در پیش است و نیاز به هیزمی برای گرم کردن تنور دارد! فرصت چهار ساله در سودای رابطه با آمریکا از دست رفته است‌، بنابراین هیزم وعده‌های دوباره، بی‌اثر است».
یادداشت روز کیهان هدف روحانی را از مشروعیت انداختن نهادها و دستگاههای نظام از سپاه و شورای نگهبان و قوه ‌قضاییه ذکر کرده و ادامه داده است: «اظهارات اخیر رئیس‌ دستگاه قضایی در خصوص پرونده بابک زنجانی و عدم همکاری برای استرداد پول‌های وی، بسیار مهم و تکان‌دهنده است و تمام ادعای دروغین این عده را بی‌اعتبار می‌کند و ثابت می‌کند که آنها شریک دزد و رفیق قافله هستند!».
کیهان سپس به قوه ‌قضاییه  انتقاد می‌کند که چرا زودتر حرفها و پشت پرده‌ها را مطرح نکرده، لذا: «چون در وقت لازم با مفسدان برخورد نشد و اکنون مارها افعی شده‌اند!».


برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید
telegram.me/Iran_news_ajancy

 

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!