آژانس ايران خبر

زنان

آژانس ايران خبر :95/10/26 این شیر زن کمتر از مادر ترزا نیست. او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفر گذر می کردند، خانم مسنی را می دیدند که با فولکس قورباغه ایش به سمت بیمارستان علی اصغر میرفت.
Friday, 13 January 2017 08:36

يك زن در آستانه اعدام

آژانس ايران خبر :95/10/24 روز 21ديماه، سه زندانی از جمله یک زن محکوم به اعدام در زندان ارومیه جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند. از هويت و شرايط زن زنداني، خبري در دست نيست.  حکم اعدام این زندانیان قرار است در روزهای آتی اجرا شود.طي دوره 4ساله رياست جمهوري روحاني، حداقل 7۱ زن در ايران اعدام شده اند.
آژانس ايران خبر :95/10/24 دو شطرنج باز زن، از حضور در رقابت هاي قهرماني شطرنج زنان 2017 كه امسال در تهران برگزار مي شود، انصراف دادند.  علت عدم حضور ایرینا کراش، شطرنج باز آمریکایی، فقدان امنيت در ايران عنوان شده است.ماریا موزیچوک، بازیکن 24 ساله و مطرح اوکراینی نيز که سابقه قهرمانی شطرنج زنان در سال 2015 و نایب قهرمانی در سال 2016 را دارد، به دلیل حجاب اجباري از حضور در مسابقات تهران انصراف داده است.
آژانس ايران خبر :95/10/23 وزیر امور زنان آلمان می‌گوید به‌دنبال برابری دستمزدها بین زنان و مردان است. برای این منظور او طرحی را تنظیم کرده که به زنان شاغل امکان می‌دهد تا دستمزدهایشان را با همکاران مرد خود مقایسه کنند.
آژانس ايران خبر :95/10/23روز چهارشنبه 22 دی 95 در دزفول گشتهای محسوس و نامحسوس بسیج نیروهای یگان ویژه زبده بسیج که کارهای خیلی خیلی مهمی انجام میدهند. در یک عملیات فوق متحورانه! توانستند دو دختر موتور سوار را به دام بیاندازند و با کمک نیروهای تخصصی وزارت اطلاعات آنها را دستگیر کرده و  توانستد از اقدامات بعدی آنها جلوگیری کنند. این دو دختر که در اقدامی فوق العاده، ارزشهای دینی بسیج را به مسخره گرفته و با ویراژهای متوالی اعصاب بسیج را خط خطی میکردند، در نهایت دستگیر شدند.
آژانس ايران خبر :95/10/22 این خبر از سوی منایع رسمی اعلام نشده اما ماموران رسمی بدون فاش کردن نامشان به فروشگاه‌ها گفته‌اند که این تصمیم به دلیل نگرانی‌های امنیتی گرفته شده است.یک مقام ارشد وزارت داخله مراکش این خبر را در گفت‌وگو با سایت خبری Le360 تایید کرده و افزوده که راهزنان اغلب از پوشش برای پوشاندن جرایم خود استفاده می‌کنند.
آژانس ايران خبر :95/10/22راست قامت خواهم ایستاد  در برابر شیر زنان وطنم همان هایی که انسانیت را درپشت میله های سرد زندان های تردید و ترس بها بخشیده اند راست قامت خواهم ایستاد در برابر آتناها ،نرگس ها ،گلرخ ها ،و همه ی بزرگ زنانی که در قاب بزرگ شرافت و انسانیت نقشی از پایداری و سربلندی را به تصویر کشیده اندیادمان باشد در کدامین برهه از تاریخ ودر کدامین نقطه از زمین از تراوش اندیشه های زنانه ی بزرگ زنان ایران ،اهریمن را ترسی ست از بقای حیاتش
آژانس ايران خبر :95/10/22 روزنامه نگار برجسته بریتانیایی که خبر حمله آلمان به لهستان را به جهان مخابره کرد، درگذشت. نام او کلر هالینگ‌ورث بود و در ۱۰۵ سالگی در هنگ کنگ درگذشت. او که عاشق گزارشگری از مناطق جنگی بود، می گفت چاره ای برای دنبال کردن ماجراجویی هایش ندارد مگر اینکه در جبهه های جنگ حضور داشته باشد. گزارش ببنیم از کارنامه فعالیتهای او.
Tuesday, 10 January 2017 19:29

ناهید گرجی آزاد شد

آژانس ايران خبر :95/10/21 ناهید گرجی زندانی عقیدتی زندان وکیل آباد مشهد با تحمل مجموعا ۲۲ ماه حبس از محکومیت ۳ ساله خود به شکل مشروط از زندان آزاد شد. در زمان بازداشت این شهروند مشهدی گزارشات متعددی از وضعیت نامناسب جسمی و روحی او منتشر شد به شکلی که علاوه بر محرومیت از خدمات درمانی مناسب مسئولان زندان از تحویل گرفتن داروهای مورد نیاز این زندانی که توسط خانواده اش تهیه شده بود نیز سر باز می زدند.به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ناهید گرچی، شهروند مشهدی که در پی فعالیت های مدنی خود در فضای مجازی بازداشت شده بود پس از آنکه در مراحل مختلف بازداشت مجموعا ۲۲ ماه حبس را تحمل کرد، امروز بصورت مشروط از بابت حبس ۳ ساله خود از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.
آژانس ايران خبر :95/10/21  آتنا دائمی فعال حقوق بشر زندانی در بند نسوان (زنان) در پاسخ به نامه زندانیان سنی مذهب رجایی شهر کرج نامه ای نگاشته است. این زندانیان چندی پیش، در نامه ای خواستار آزادی بدون قید و شرط وی و نرگس محمدی با عنوان «تلاشگران بهبود زندگی بشر» شده بودند.
Page 1 of 60