آژانس ايران خبر

زنان

آژانس ايران خبر :95/11/5ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا، در گفتگو با شبکه ABC تاکید کرد که او برخلاف باور برخی از مردم کشورش، بانوی اول آمریکا نیست و میلانیا ترمب همسر پدرش را بانوی نخست کاخ سفید خواند و گفت که او خانمی غیر عادی و فوق العاده است.
آژانس ايران خبر :95/11/4 روز پنجشنبه، 30 دی ماه حریق ساختمان پلاسکو به نیروهای آتش نشان اعلام شد و آتش نشان ها عملیات اطفای حریق را آغاز کردند.آتش که از طبقات بالایی ساختمان پلاسکو آغاز شده بود به یکباره کل ساختمان را فرا گرفت و پس از آن، بخشی از ساختمان ریزش کرد.در پی این اتفاق، نیروهای آتش نشان برای خروج افراد باقی مانده در ساختمان اقدام کردند که به یکباره کل ساختمان فرا ریخت.
آژانس ايران خبر :95/11/4روز جاری جلسه رسیدگی به اتهامات سه عضو خانواده آتنا دائمی در دادسرای شهید مقدس زندان اوین برگزار شد. دو خواهر و یکی از دامادهای این خانواده در این جلسه حضور پیدا کردند. بر اساس نظر بازپرس، داماد این خانواده از اتهامات تبرئه شد و دو خواهر آتنا دائمی پس از تفهیم اتهام با صدور قرار کفالت آزاد شدند.به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز چهارم بهمن ماه ۹۵، جلسه رسیدگی به اتهامات دو خواهر آتنا دائمی و یکی از دامادهای این خانواده در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای شهید مقدس برگزار شد.
آژانس ايران خبر :95/11/4شامگاه دوم بهمن ماه ۱۳۹۵، زنان زندانی بند زنان زندان اوین در همراهی با ملت ایران، برای تسلیت به آتش‌نشان‌ها و حادثه‌دیدگان و خانواده‌های عزیز از دست داده در حادثه ساختمان پلاسکو، دورهم گردآمدند و با روشن کردن شمع و یک دقیقه سکوت، نسبت به مردان باغیرت و فداکار این سرزمین ادای احترام کردند.به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، در نشست زنان زندانی، پیرامون علل این حادثه ناگوار و قصور و کوتاهی و بی‌توجهی احتمالی مراجع مسئول در بروز این فاجعه ملی، نقد مدیریت شهری و بحران در کلان شهری چون تهران که در معرض آسیب‌های جدی‌تر و بزرگ‌تر قرار دارد، و همچنین پرداخت خسارت‌های سنگین و جبران ناپذیر مادی و جانی مردم، بحث و گفت‌وگو شد.
آژانس ايران خبر :95/11/4حضور جان کری وزیر خارجه دولت باراک اوباما در تظاهرات مدافعان حقوق زنان در پایتخت ایالات متحده و همچنین «شر» خواننده سرشناس آمریکایی نیز به تظاهرات زنان در واشنگتن پیوست.
آژانس ايران خبر :95/11/4گروهی از فعالان دفاع از حقوق زنان در ایالات متحده برای برگزاری راهپیمایی گسترده در واشینگتن علیه ترامپ فراخوان داده‌اند.تجمع زنان آمریکایی در واشینگتن و راهپیمایی آنان در اعتراض به ترامپ تنها یک روز پس از برگزاری مراسم تحلیف وی برای تصدی پست ریاست جمهوری آمریکا صورت می گیرد.
آژانس ايران خبر :95/11/3سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرد که حکم ۵ سال زندان برای نازنین زاغری، شهروند ایرانی – بریتانیایی، قطعی شده است. اتهام خانم زاغری "جاسوسی" عنوان شده و دادگاه بدوی به ریاست قاضی صلواتی او را محکوم کرده بود.غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، در نشست خبری روز یکشنبه (۳ بهمن/ ۲۲ ژانویه) اعلام کرد که حکم زندان نازنین زاغری، شهروند ایرانی – بریتانیایی، قطعی شده است. دادگاه بدوی به ریاست قاضی صلواتی، نازنین زاغری را به اتهام "جاسوسی" به ۵ سال زندان محکوم کرده بود.
آژانس ايران خبر :95/11/3 بازداشت گلرخ ایرایی و انتقال به زندان اوین گلرخ ایرایی و سعید اقبالی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند. ساعاتی پیش، گلرخ ابراهیمی ایرایی، همسر آرش صادقی، هنگام خروج از منزل توسط ماموران سپاه ثارالله بازداشت و به اجرای احکام زندان اوین منتقل شد. بازداشت خانم ایرایی درحالی انجام شد که سعید اقبالی از دوستان این زوج نیز همراه او بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است. بنا به گزارش هرانا پیش از ظهر امروز سوم بهمن ماه ۹۵، برخلاف وعده های مطرحه از سوی دادستانی گلرخ ابراهیمی ایرایی جهت تحمل ادامه حبس توسط ماموران سپاه ثارالله بازداشت و به اجرای احکام زندان اوین منتقل شد.
آژانس ايران خبر :95/11/2طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی، نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس، از فراهم نبودن امکان مشارکت زنان در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی کشور انتقاد کرده است. او  گفت که زنان به نسبت سهم‌شان در آموزش عالی، از پست‌های مدیریتی بهره‌مند نیستند.
آژانس ايران خبر :95/11/2روز جاری، نازیلا حمیدآوا (حمیدف) زندانی تبعه جمهوری آذربایجان از بند نسوان زندان اوین آزاد شد. از همین بند، مریم نقاش زرگران، لیلا جعفری و ستوده فاضلی به مرخصی اعزام شدند و مرجان داوری نیز به ندامتگاه زنان ری (قرچک) منتقل شد.به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوم بهمن ماه، نازیلا حمیدوا از بند نسوان (زنان) زندان اوین آزاد شد.نازیلا حمیدآوا (حمیدف) یک شهروند غیر ایرانی، اهل شهر باکو در کشور جمهوری آذربایجان است. فروردین ماه سال ۹۴ در شهر تبریز بازداشت شد و بعد از تحمل ۱۰ ماه سلول انفرادی در این شهر به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.
Page 1 of 62