آژانس ايران خبر
Wednesday, 11 January 2017 07:19

نجات جان سفیر امارات از دو انفجار در افغانستان

 

آژانس ايران خبر :95/10/22
دو انفجار در رستورانی در قندهار، 5 کشته و 14 نفر زخمی به جای گذاشت. سفیر امارات در افغانستان از این انفجار جان سالم به در برد.
سفیر امارات در افغانستان که برای افتتاح یک دارالایتام به قندهار رفته بود، در انفجاری که در رستوران محل ضیافت شام رخ داد، زخمی شد. در این انفجار دست‌کم 5 نفر کشته و 14 نفر زخمی شدند.
سفر سفیر امارات به قندهار در راستای برنامه‌های حمایتی دولت امارات برای حمایت از ملت افغانستان بوده است. در این سفر مرکز خلیفة بن زاید آل نهیان کلنگ‌زنی شده و با دانشگاه کاردان ایالت قندهار توافق‌نامه برای اعطای بورسیه به دانشجویان این ایالت از سوی دولت امارات امضا شده است. تاسیس موسسه خلیفة بن زاید آل نهیان در کابل برای آموز‌ش‌های فنی و حرفه‌ای با حمایت مالی موسسه خیریه خلیفة بن زاید آل نهیان نیز از دیگر برنامه‌های سفیر امارات بوده است.
وزرات امور خارجه امارات متحده عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد، محمد عبدالله الکعبی سفیر و تعدادی از دیپلمات‌های این کشور در افغانستان در انفجار قندهار زخمی شده‌اند.
براساس این بیانیه، وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی و دیگر نهادهای نظامی و امنیتی این کشور با همکاری دولت افغانستان در حال پیگیری این عملیات تروریستی است.

https://telegram.me/Iran_news_ajancy


كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!