آژانس ايران خبر
Wednesday, 11 January 2017 08:06

اوباما در سخنرانی خداحافظی: شما مرا انسان بهتری کردید

 

آژانس ايران خبر :95/10/22
باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در آخرین سخنرانی خود به دغدغه‌های خود درباره ارزش‌های آمریکا و دموکراسی در کشور پرداخت.
آقای اوباما در این سخنرانی که سه شنبه شب ۲۱ دیماه در تالار مک کورمیک شهر شیکاگو، شهری که فعالیت‌های سیاسی خود را از آنجا آغاز کرد، صورت گرفت، خطاب به مردم گفت: «شما مرا رئیس جمهوری بهتری کردید، شما مرا انسان بهتری کردید.»
آقای اوباما در بخش دیگری از سخنانش گفت که در هشت سال گذشته به خاطر عملکرد نظامیان و افسران اطلاعاتی، هیچ گروه تروریستی نتوانست در آمریکا عملیات تروریستی انجام دهد، ضمن اینکه داعش رو به شکست است و قلمرو او نصف شده، بن لادن هم از بین رفته است. رئیس جمهوری آمریکا با این مقدمه، اضافه کرد که افتخار می کند که در این مدت فرمانده کل قوا بوده و به سربازان آمریکا هم افتخار می کند، اما به گفته او، حراست از شیوه زندگی آمریکایی تنها با سربازان ممکن نیست.
او گفت: «ما همواره باید از شیوه زندگی و ارزشهای خود حفاظت کنیم به همین خاطر هم هست که شکنجه را متوقف کردیم و برای بستن گوانتانامو تلاش کردیم. به همین خاطر هم هست که هر گونه تبعیض علیه مسلمانان آمریکا را شدیدا رد میکنم.»

https://telegram.me/Iran_news_ajancy


كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!